Српски стартап “Joberty” у финалу “Gitex Future Stars” у Дубаију
ПОДЕЛИ
Након сјајне вести да су се већ првог дана отварања GITEX-а, највећег технолошког догађаја у свету, чак три стартапа из Србије – „Joberty Technologies”, “Kredium” и “Deap Blue Sea” – пласирала у полуфинале такмичења “Супернова изазов” на “GITEX Future Stars 2021”, стиже још веће изненађење, управо за један српски стартап!
Стартап “Joberty Technologies” пласирао се у финале у конкуренцији од 700 стартапова из целог света. Српски “Joberty”, званично је међу 22 најбоља стартапа на свету према оцени жирија Gitex Future Stars. Трка се наставља, а победнику следује чак 200 000 долара.
🚀 GITEX – Србија својом технологијом осваја Блиски исток
“Joberty” је платформа за запошљавање у ИТ индустији која повезује програмере који траже посао са технолошким компанијама које запосљавају те профиле. Умрежавају 30 000 ИТ професионалаца и преко 600 компанија, а процењена вредност компаније је 3.3 милиона долара. Своју шансу на GITEX-у виде у чињеници да је Дубаи најавио увођење 100 000 златних виза за програмере широм света у наредних 5 година, што сматрају великим потенцијалним тржиштем за њихову компанију.
“Поред контакта са инвеститорима и VC фондовима, веома нам је важно и упознавање са стартаповима и технолошким компанијама из других земаља и размена искуства са њима, што нам све учешће на GITEX-у омогућава“, истакао је Никола Мијаиловић оснивач и CEO “Joberty Technologies”.
Поред освајања саме награде, предности учешћа на Gitex Future Stars такмичењу су вишеструке, а онима који су привукли навећу пажњу могућности су неограничене.
Ана Илић: Поносни на резултат који је постигнут – српски стартап у финалу
Влада Републике Србије први пут представља изабране стартапове из наше земље на “Gitex Future Stars 2021” – највећем догађају посвећеном развоју стартапова у региону Блиског Истока, Северне Африке и Јужне Азије, који се одржава у оквиру GITEX конференције:
„Имајући у виду да на овом глобалном догађају своје ућешће већ традиционално потврђују највеће светске ИТ компаније, инвестициони фондови и инвеститори, као и више од 750 стартапова из 75 држава који ће се представити пред 400 VC фондова и инвеститора из више од 30 земаља, наступ српских компанија на GITEX-у и Gitex Future Stars сматрамо инвестицијом у развој домаће стартап сцене и јако смо поносни на изузетан резултат који је постигнут“, истиче Ана Илић, виша саветница председнице Владе и заменица Генералне комесарке Србије за Експо 2020 Дубаи.
🚀 Један стартап у финалу, али чак три стартапа из Србије била су у борби за 200.000$
У трци за 200 000 долара и победу на такмичењу “Супернова изазов” учествовали су и “Deep Blue Sea Studio” који је креирао иновативни софтвер IdeaBuddy, који вам помаже да идеју претворите у бизнис, “Kredium”, први дигиталин брокер у Србији, као и “White Lemur”, биотехнолошка компанија за развој иновативних матерјала на бази природних производа и гљива, чији производ – биоспорин може заувек да нас ослободи штетног дејства стиропора на животну среднину, чија је савршена замена.
“Stock Studio” је представио софтверско решење које обједињује јединствени алат за професионалне фотографе и видеографе, од самог почетка до крајњег корисника, поједностављује процес рада, штеди време и оставља вишепростора за креативност, док је “VLDAM”, представио аутоматску трговину криптовалутама, а за само првих пар сати на GITEX-у, уговорили су чак девет састанака са потенцијалним инвеститорима.
Србија се на GITEX-у представља под брендом Србија ствара технологију / Serbia Creates Tech, а учешће је потврдило 11 одабраних компанија и институција: Државни дата центар, Биосенс Институт, Институт за вештачку интелигенцију и осам ИТ компанија (“ZESIUM MOBILE”, “SAGA”, “CodeIT”, “DEVTECH”, “BRAINEERING IT SOLUTIONS”, “QUANTOX”, “TELEGROUP”, “EGZAКTA ADVISORY”).
Свеобухватним наступом на GITEX-у представићемо због чега нас називају “Силицијумском долином Балкана”, како смо постали лидери на пољу blockchain технологије и центар високо образованих талената, али и показати због чега је важно да као једна од ретких земаља у Европи и свету поседујемо Стратегију за развој вештачке интелигенције.
☝ Занимљивост