Srpski startap “Joberty” u finalu “Gitex Future Stars” u Dubaiju

PODELI
Nakon sjajne vesti da su se već prvog dana otvaranja GITEX-a, najvećeg tehnološkog događaja u svetu, čak tri startapa iz Srbije – „Joberty Technologies”, “Kredium” i “Deap Blue Sea” – plasirala u polufinale takmičenja “Supernova izazov” na “GITEX Future Stars 2021”, stiže još veće iznenađenje, upravo za jedan srpski startap!
Startap “Joberty Technologies” plasirao se u finale u konkurenciji od 700 startapova iz celog sveta. Srpski “Joberty”, zvanično je među 22 najbolja startapa na svetu prema oceni žirija Gitex Future Stars. Trka se nastavlja, a pobedniku sleduje čak 200 000 dolara.
🚀 GITEX – Srbija svojom tehnologijom osvaja Bliski istok
“Joberty” je platforma za zapošljavanje u IT industiji koja povezuje programere koji traže posao sa tehnološkim kompanijama koje zaposljavaju te profile. Umrežavaju 30 000 IT profesionalaca i preko 600 kompanija, a procenjena vrednost kompanije je 3.3 miliona dolara. Svoju šansu na GITEX-u vide u činjenici da je Dubai najavio uvođenje 100 000 zlatnih viza za programere širom sveta u narednih 5 godina, što smatraju velikim potencijalnim tržištem za njihovu kompaniju.
“Pored kontakta sa investitorima i VC fondovima, veoma nam je važno i upoznavanje sa startapovima i tehnološkim kompanijama iz drugih zemalja i razmena iskustva sa njima, što nam sve učešće na GITEX-u omogućava“, istakao je Nikola Mijailović osnivač i CEO “Joberty Technologies”.
Pored osvajanja same nagrade, prednosti učešća na Gitex Future Stars takmičenju su višestruke, a onima koji su privukli naveću pažnju mogućnosti su neograničene.
Ana Ilić: Ponosni na rezultat koji je postignut – srpski startap u finalu
Vlada Republike Srbije prvi put predstavlja izabrane startapove iz naše zemlje na “Gitex Future Stars 2021” – najvećem događaju posvećenom razvoju startapova u regionu Bliskog Istoka, Severne Afrike i Južne Azije, koji se održava u okviru GITEX konferencije:
„Imajući u vidu da na ovom globalnom događaju svoje ućešće već tradicionalno potvrđuju najveće svetske IT kompanije, investicioni fondovi i investitori, kao i više od 750 startapova iz 75 država koji će se predstaviti pred 400 VC fondova i investitora iz više od 30 zemalja, nastup srpskih kompanija na GITEX-u i Gitex Future Stars smatramo investicijom u razvoj domaće startap scene i jako smo ponosni na izuzetan rezultat koji je postignut“, ističe Ana Ilić, viša savetnica predsednice Vlade i zamenica Generalne komesarke Srbije za Ekspo 2020 Dubai.
🚀 Jedan startap u finalu, ali čak tri startapa iz Srbije bila su u borbi za 200.000$
U trci za 200 000 dolara i pobedu na takmičenju “Supernova izazov” učestvovali su i “Deep Blue Sea Studio” koji je kreirao inovativni softver IdeaBuddy, koji vam pomaže da ideju pretvorite u biznis, “Kredium”, prvi digitalin broker u Srbiji, kao i “White Lemur”, biotehnološka kompanija za razvoj inovativnih materjala na bazi prirodnih proizvoda i gljiva, čiji proizvod – biosporin može zauvek da nas oslobodi štetnog dejstva stiropora na životnu sredninu, čija je savršena zamena.
“Stock Studio” je predstavio softversko rešenje koje objedinjuje jedinstveni alat za profesionalne fotografe i videografe, od samog početka do krajnjeg korisnika, pojednostavljuje proces rada, štedi vreme i ostavlja višeprostora za kreativnost, dok je “VLDAM”, predstavio automatsku trgovinu kriptovalutama, a za samo prvih par sati na GITEX-u, ugovorili su čak devet sastanaka sa potencijalnim investitorima.
Srbija se na GITEX-u predstavlja pod brendom Srbija stvara tehnologiju / Serbia Creates Tech, a učešće je potvrdilo 11 odabranih kompanija i institucija: Državni data centar, Biosens Institut, Institut za veštačku inteligenciju i osam IT kompanija (“ZESIUM MOBILE”, “SAGA”, “CodeIT”, “DEVTECH”, “BRAINEERING IT SOLUTIONS”, “QUANTOX”, “TELEGROUP”, “EGZAKTA ADVISORY”).
Sveobuhvatnim nastupom na GITEX-u predstavićemo zbog čega nas nazivaju “Silicijumskom dolinom Balkana”, kako smo postali lideri na polju blockchain tehnologije i centar visoko obrazovanih talenata, ali i pokazati zbog čega je važno da kao jedna od retkih zemalja u Evropi i svetu posedujemo Strategiju za razvoj veštačke inteligencije.
☝ Zanimljivost